04.07.2022

עונים על כל השאלות

מעוניינים לפתוח חשבון?

להצטרפות

 

מי קהל היעד של הבנק?

 

הזמן שלכם יקר? אתם נהנים משירותים שחוסכים לכם זמן והתעסקות?  זה בדיוק מה שאנחנו עושים. באנו לטפל עבורכם בכל מה שקשור לכסף ולתת לכם שקט נפשי וביטחון, כמובן חובת ההוכחה לגמרי עלינו. מנהלי הכספים שלנו עובדים וזמינים לכם בטלפון או בצ'אט 24/6 לדאוג שהכסף שלכם מטופל, עבורכם. הם יעדכנו אתכם בכל אירוע חריג בחשבון ובכל הזדמנות שתצוץ ויציעו פתרונות, כאלה שימנעו מצד אחד הגעה למצבים כספיים לא בריאים ומצד שני יאפשרו לכם למקסם את הכסף שצברתם. אנחנו גובים על השירות הזה מחיר אחד חודשי קבוע והוגן בעלות של 3 כוסות קפה בחודש. 

 

יש לי היום פטור מעמלות עו"ש ותנאים טובים בבנק שלי, למה שאשלם לבנק חדש 50 שקלים בחודש?

 

שאלה מעולה. קודם כל אם השגתם תנאים מעולים בבנק שלכם, אתם כנראה לקוחות עם מודעות גבוהה מאד וזה מצוין. לפי נתוני האוצר, נכון לשנת 2021, משק בית בישראל משלם בממוצע סך של כ-150 שקלים בחודש רק על עמלות בנק. רבים נוהגים לחשוב שהם מקבלים פטור מעמלות הבנק, אבל בפועל מדובר בפטור מכמה עמלות עו"ש בלבד, בעלות של 20-30 שקלים בלבד כל חודש. בנוסף לעמלות העו"ש, קיימת עמלת דמי כרטיס (שלרוב כדי לקבל עליה פטור צריך להשתמש בכרטיס בסכום חודשי מסויים בחודש), עמלות המרת מט"ח בכרטיס שהעלויות שלהן מגיעות למאות רבות של שקלים בשנה (מספיק שטסים לחו"ל פעמיים בשנה ומוציאים 30 אלף שקל על עסקאות ועמלת המרת המט"ח יכולה להגיע ל-900 שקלים באותה שנה, אם אין ברשותכם כרטיס עם עמלת המרת מט"ח מוזלת), עמלת דמי ניהול חשבון ני"ע, עמלת הקצאת אשראי, עמלת פתיחת תיק הלוואה, עמלת ערבות בנקאית, עמלות על רכישות והעברות מט"ח ועוד ועוד.

 

אבל האמת? בשביל לחסוך כמה שקלים בחודש, באמת לא שווה לעבור בנק. אנחנו מאמינים ששירות טוב שווה כסף ואנחנו מעדיפים לגבות את התשלום על השירותים שלנו בשקיפות ולייצר וודאות, כי לרבים מאיתנו אין באמת מושג כמה עולה הבנק באמת כל חודש. פה, כמו כל מנוי, מחיר אחד קבוע על כמעט הכל. המשמעות של זה גדולה כי זה הופך את הבנקאים שלנו למנהלי כספים שבאמת פועלים לטובת הלקוחות ולא מתומרצים לשדל את הלקוח לעוד ועוד פעולות שכרוכות בעמלה. אנחנו מציעים שירות של ניהול כסף, שנותן שקט וביטחון.

המטרה שלנו היא לעשות הכל כדי שהלקוחות שלנו יימנעו מכניסה למינוס, הלוואה יקרה ולא בריאה כלכלית ולסייע לכך שיהיה להם כסף פנוי בצד למקרה הצורך ולמטרות שהם מסמנים לעצמם. אנחנו כל הזמן חושבים ורואים כמה צעדים קדימה.  

 

חוץ מזה, אנחנו רוצים לספק ללקוחות שלנו מקום אחד לניהול כל החיים הפיננסים של הלקוחות וללוות אותם בייעוץ כלכלי, ייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, ייעוץ מס, ייעוץ משכנתא ועוד, מעטפת שלמה לניהול כסף שכמובן תיבנה בהדרגה. כל לקוח יקבל בנקאי שכל יום עובר על החשבון של הלקוח, מזהה כל אירוע חריג או הזדמנות (ניהול תזרים ותקציב, דמי מנוי שקפצו, חיוב חריג, תשלום עתידי שעלול להכניס למינוס, אפשרות לשים כסף בצד לחיסכון, מימון של רכישות משמעותיות) ומעדכן ואז מציע פתרון ומטפל ולא שולח את הלקוח לעשות לבד. זה מישהו שמכיר אותך , מישהו שמבצע עבורך תכנון פיננסי ומגדיר איתך מטרות ויעדים ומביא אותך לשם. כל זה 24/6 אבל באמת 24/6. אם זה שווה 3 כוסות קפה בחודש? הזמן יגיד. מאמינים שיהיה קשה לחשוב איך היה אפשר בלי השירות הזה קודם. חובת ההוכחה עלינו.

 

מה הבידול שלכם, במה אתם שונים מכל בנק אחר?

 

ההסבר של מה שאנחנו עושים מופיע בשאלת דמי המנוי, אבל בקצרה ההבדל הוא בתפיסת השירות. היום הדיגיטל של הבנקים הוא באמת מצויין ואנחנו לא באים להתחרות בו, אלא להיפך. הדיגיטל של הבנקים בנוי כך שהלקוחות יבצעו את כל הפעולות בעצמם. אנחנו חושבים שהרבה מעבר להפקדת צ'ק או העברת כסף, ניהול כסף זה דבר מורכב, להתמודד עם העו"ש, התזרים, המינוס, ההלוואות, החסכונות, הפנסיה, הביטוחים, המיסוי וההשקעות, אנחנו הולכים לאיבוד ואין באמת דמות מקצועית שמלווה אותנו, כמו רופא כשאנחנו חולים או רואה חשבון כשאנחנו צריכים לשלוח דוחות למס הכנסה. היום רק מעטים נהנים מניהול כסף מקצה לקצה בגלל שיש מגבלה ליכולת של איש מקצוע אחד לנהל כסף לכמות גדולה של לקוחות. בזכות הטכנולוגיה שפיתחנו נוכל לשחרר את הבנקאים שלנו מהמון פעולות ידניות שנייצר להם אוטומוציה כדי שהם יתפנו להעניק שירות ניהול כסף פרואקטיבי וידאגו לכל מה שקשור לפיננסים שלכם, בשבילכם, במקום שתתמודדו לבד. מי שאוהב להתעסק עם ניהול הכסף, זה מצויין וחשוב אבל אולי אנחנו פחות מתאימים עבורו, מי שפחות מבין מזה, אין לו זמן או אפילו חשק, אנחנו נעשה הכל לבנות את האמון והביטחון לאורך זמן כדי לעשות עבורו.

 

האם יהיה גם מסלול ללא עלות?

 

לצד חבילת דמי המנוי לשירות הפרימיום שלנו יהיה גם מסלול Pay as you go שיהיה פטור לחלוטין מעמלות עו"ש ומדמי כרטיס. יתר העמלות יהיו מבוססות תעריפון כמו ביתר הבנקים, ללא שירות ניהול הכספים האישי. 

 

מה לגבי השקעות בני"ע?

 

פלטפורמת מסחר היא שירות סופר חשוב אצלנו, אנחנו מבינים שאנשים כאמור מעדיפים לנהל את הכסף במקום אחד במקום להתנהל מול המון ספקים, ולכן הולכים להציע מחירים מאד תחרותיים על מסחר. קודם כל אצלנו אין דבר כזה דמי ניהול חשבון. חוץ מזה אנחנו הולכים להציע חבילה נפרדת למסחר הכל כלול, שוב מאותו רציונל שכאשר יועץ השקעות שלנו יציע לקנות/למכור נייר ערך הוא לא יחשוב על העמלה שהבנק יקבל. זה אומר בלי עמלות קניה ומכירה ואולי יותר חשוב, בלי עמלות מינימום שמגיעות לאלפי שקלים בשנה למי שמאד פעיל. אנחנו נחשוף את התמחור של החבילה הזו כשהשירות יתווסף לקראת סוף השנה אבל למי שפעיל בשוק הישראלי והאמריקאי היא תהיה מדהימה. חוץ מזה בחבילת דמי המנוי המרכזית שלנו יהיו עמלות קניה ומכירה מאד אטרקטיביות ללקוחות פחות פעילים.

 

מה עם קריפטו?

 

אנחנו אמרנו לא פעם שאנחנו סופר מאמינים בתחום ועובדים על שיתופי פעולה שיאפשרו הפקדות כספי קריפטו. כבנק מפוקח שכפוף לרגולציה של בנק ישראל אנחנו משקיעים מאמצים גדולים לבנות מדיניות ואסדרה של התחום. בקרוב יהיה פתרון ונעדכן כמובן.

 

מה לגבי ניוד בקליק, איך אני מעביר פעילות?

 

מדובר ברפורמה שאנחנו היינו מהתומכים הכי גדולים שלה. כל עוד היינו בשלב הקמה, התעסקנו בבניית המוצרים והשירותים של הבנק ופחות בניוד (כי עוד לא היה את מי לנייד). באוקטובר הקרוב אנחנו מצטרפים לרפורמת הניוד אבל כבר היום הלקוחות שלנו מניידים אלינו פעילות בעזרה צמודה של הבנקאים שלנו שמלווים בכל שלב ושלב בדיוק כמו שהיה לפני הניוד בקליק. אנחנו מלווים את הלקוחות בניוד אלינו ונסייע למי שירצה להתנייד מאיתנו. האמת? זה לא כזה מסובך.

 

האם יש כרטיס אשראי/דביט והטבות?

 

ברור שיש כרטיס אשראי/דביט בינלאומי פלטינום של ישראכרט והוא סופר שווה ומשתלם קודם כל לרכישות בחו"ל כי יש לו 0% עמלות המרת מט"ח. על כל 20 אלף שקל של טיול משפחתי שתכננתם בקיץ תוכלו לחסוך עד 600 שקלים בעמלות המרת מט"ח. היופי הוא שמדובר בכרטיס בנקאי שהבנקאים שלנו רואים ומבצעים עליו את המעקב השוטף והיומיומי עבורכם. לגבי הטבות, יהיו לנו כמובן כל ההטבות של 1+1 של ישראכרט כולל אפשרות לצרף מועדון טיסה לכרטיס ו-5 ימי ביטוח נסיעות חינם ללא עלות ועוד הטבות שוות. חוץ מזה אנחנו עובדים הטבות שוות ומפתיעות ללקוחות חבילת דמי המנוי שלנו.

 

מה עם חשבון משותף?

 

אנחנו עובדים על חשבון משותף, עוד חודשים ספורים בלבד.

 

למה יש לבנק רק אפליקציה?

 

התשובה הכי כנה ואמיתית היא שזה עניין של תשומות פיתוח וביקוש. הבנקים הדיגיטלים בחו"ל פועלים על בסיס אפליקציה והאמת שזה סופר נוח וחווית הצ'אט שלנו מאד דומה להתכתבות בוואטסאפ. אם נראה שיש ביקוש משמעותי ל-Web נשקול בהחלט לפתח, אבל תפיסת העולם שלנו היא שמכיוון שאנחנו במעקב צמוד על כל מה שקורה בחשבון, מנהלים עבור הלקוחות שלנו את הכסף, הם לא באמת חייבים להיכנס לחשבון (אלא אם מתחשק לכם כמובן) כי אנחנו עושים את זה עבורכם ומעדכנים על כל מה שצריך וחשוב. זה עניין של זמן, ביטחון ואמון אבל כשזה קורה ואחרי שתלמדו לסמוך עלינו, אין יותר סיבה לעבור על החיובים בכרטיס או לנהל אקסל של התזרים (שוב, לגמרי בסדר להמשיך אם נהנים ואוהבים).

 

איך נדע שהבנק בטוח?

 

שאלת האמון והביטחון בבנק חדש היא סופר חשובה. הטכנולוגיה שבנינו לניהול חכם של כסף, שירות מבוסס AI  שישרת את הבנקאים (המאד אנושיים שלנו) יכולה הייתה לעמוד בפני עצמה בלי להוציא רישיון של בנק ישראל ולהיות כפופים לפיקוח הדוק של ניהול סיכונים ואבטחת מידע. אבל בחרנו להיות בנק מפוקח על ידי בנק ישראל, גורם רגולטורי משמעותי ששומר עלינו ומבטיח שנהיה כל הזמן בחזית של הביטחון וניהול הסיכונים. יש לנו כמובן כרית הון עצמי משמעותית, לאחרונה גייסנו 120 מיליון דולר ממשקיעים בינלאומיים מובילים ובכללם בנק ההשקעות השוויצרי יוליוס בר. בעל השליטה שלנו הוא פרופ' אמנון שעשוע ממובלי חזון הרכב האוטונומי ודמות מוכרת ומוערכת בקהילייה הישראלית והעולמית. אנחנו משקיעים משאבים גדולים מאד באבטחת מידע וסייבר ודווקא העובדה שאנחנו לגמרי דיגיטליים ללא ניירת, יש הרבה פחות פרצות של טעויות אנוש. 45 שנה אף שחקן חדש לא קיבל רישיון של בנק, ולא בכדי. בבנק ישראל רצו לוודא ולבדוק מכל פינה וכל זווית, שמדובר בשחקן שהוא כאן להישאר, זו לגמרי התכנית שלנו. 

  

איך מפקידים ומושכים מזומן?

 

לגבי משיכות אין שום בעיה, כל כספומט המחובר לסניף בנק הוא כזה שאפשר למשוך ממנו כסף ללא עלות באמצעות הכרטיס שלנו. לגבי הפקדה, אנחנו בימים אלו עובדים על פתרון עם פריסה רחבה.

 

שאלה טכנית, התחלתי לפתוח חשבון ובאמצע קיבלתי הודעה שבנקאי ייצור איתי קשר. מה עושים?

 

הבנקאים שלנו אכן צפויים ליצור קשר אך כדי לזרז תהליכים, על רקע ביקוש גבוה של פתיחת חשבונות, הכי פשוט ונוח ליצור קשר עם שירות הלקוחות המעולה שלנו ב-8821*, מנהלי הכספים ישמחו לסייע לכם 24/6.

 

איך יוצרים קשר באופן כללי עם השירות?

 

יש לנו צ'אט מעולה באפליקציה ומוקד טלפוני עם זמינות של 24/6, נסו אותם, בכל שעה. אם מנהלי הכספים מעניקים שירות ללקוחות שיצרו קשר קודם, אין צורך לשמור על האפליקציה פתוחה. ברגע שהם יתפנו, תקבלו הודעת פוש שמעדכנת שמנהל הכספים ממתין לכם בצ'אט.

 

האם ניתן לפתוח בבנק חשבון עסקי?

 

בשלב זה אנחנו מציעים חשבונות ללקוחות פרטיים בלבד. לקוחות שהם עצמאים (פטורים או מורשים) מוזמנים כמובן לפתוח חשבון אך בשלב זה הבנק לא מספק מעטפת שירות עסקית ובכלל זה שינוי שמות המוטבים בחשבון או את הניסוח בפנקסי הצ'קים. בעתיד, כשנתרחב לתחום העסקים, נבנה מעטפת שירותים לקהל זה.

 

מעוניינים לשמוע עוד?

"לקוחות עסקיים רבים פותחים אצלנו חשבונות ונהנים מפטור לא רק מעמלות בסיסיות אלא גם מעמלות מט"ח לצד ריבית בפיקדונות שעומדת על כ-4.5%." מספרים בבנק. פתיחת החשבון מתבצעת תוך כ-10 דקות בלבד ובתהליך דיגיטלי מלא.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. למידע נוסף עיין מדיניות העוגיות