הישראלים רוכשים דולרים: כך תחסכו עמלות המרה שעלולות להגיע לאלפי שקלים

רוצים לרכוש דולרים לקראת נסיעה לחו"ל, השקעה בשוק ההון או סתם בשביל ביזור מטבעות? ככה תשלמו הכי פחות עמלות

בשבועות האחרונים התגבר השיח על רכישות דולרים ובאופן כללי מטבע חוץ של בעלי חשבונות בנק ישראלים. האינפלציה בארה"ב שמובילה להעלאות ריבית, השקעות ישראלים בשווקי ההון בחו"ל וכן חוסר ודאות פוליטית מייצרים עניין בחשיפה למטבע זר.

 

אלא שלא כולם מודעים לעלות הכרוכה ברכישות של מטבע חוץ לחשבון, עלות שיכולה להגיע למאות ואלפי שקלים בעמלות ובפערי שער.

 

הבנקים גובים היום מהלקוחות שקונים מטבע חוץ פעמיים – פעם אחת עמלה שנגזרת מסכום הרכישה ופעם אחת מרווח מהשער הרציף של המטבע. העלות הזו מגיעה ביחד לסביב 1% מסכום הרכישה. כך לדוגמא רכישת 30 אלף דולר תהיה כרוכה לרוב בעלות של כ-300 דולר, כ-1000 שקלים!

 

אבל זה ממש לא חייב להיות ככה.

 

בבנק ONE ZERO, שאליו הצטרפו כבר עשרות אלפי ישראלים, עלות רכישת המט"ח הזולה בישראל. לקוחות מסלול ONE ומסלול ONE+ של הבנק לא משלמים עמלת המרת מט"ח כלל ברכישת מט"ח ואילו הלקוחות שבחרו ב-ZERO ישלמו עמלת המרת מט"ח מופחתת בשיעור של 0.1% בלבד.

 

אבל העלות העיקרית ברכישת מט"ח טמונה במרווח, אותו פער מול שער המטבע שהבנק שומר לעצמו. ב-ONE ZERO המרווח הזה שקוף וקבוע ועומד על 0.5% בלבד, לעומת כ-1% בחלופות אחרות.

 

כך, רכישה של 30 אלף דולר בבנק ONE ZERO אינה כרוכה בעמלה ותעלה במסלולים ONE  ו-ONE+ 150 דולר, כ-500 שקלים וב-ZERO – 600 שקלים בלבד, העלות הכי זולה בישראל.

 

"בשבועות האחרונים אנחנו רואים עליה חדה ברכישות המט"ח בבנק, בעיקר בגלל השקת פלטפורמת המסחר שלנו בני"ע זרים" מספר ניב נצר, מנהל מוצר מט"ח בבנק ONE ZERO.

 

לקוחות חדשים הפותחים חשבון ב-ONE ZERO נהנים מחודשיים התנסות ללא עלות במסלול One הכולל את שירות הבנקאות הפרטית של הבנק ואת חבילת העמלות הכלולה.

 

נזכיר, כי לקוחות מסלולי One ו-One+ נהנים גם מפטור מעמלות המרת מט"ח בכרטיס האשראי ברכישות בחו"ל, חיסכון נוסף של מאות ואלפי שקלים בשנה על החופשות והרכישות אונליין בחו"ל.

 

*בכפוף לתנאי הבנק, כפי שיהיו מעת לעת.

 

 

מעוניינים לפתוח חשבון?

"לקוחות עסקיים רבים פותחים אצלנו חשבונות ונהנים מפטור לא רק מעמלות בסיסיות אלא גם מעמלות מט"ח לצד ריבית בפיקדונות שעומדת על כ-4.75%." מספרים בבנק. פתיחת החשבון מתבצעת תוך כ-10 דקות בלבד ובתהליך דיגיטלי מלא.

באתר זה נעשה שימוש בקבצי cookies. המשך גלישתך באתר מהווה הסכמה לשימוש זה. למידע נוסף עיין מדיניות העוגיות