כמה עולה זמן?

משחר ההיסטוריה אנשים מוכנים לשלם עבור שירותים שחוסכים להם זמן. בעבר השירותים הללו היו נגישים רק לבעלי הכוח והממון, הטכנולוגיה הולכת ומנגישה אותם לכולם

רחלי בינדמן רחלי בינדמן | 1 יוני, 2021

 

מכירים/ות את זה שאתם/ן מקבלים/ות הזמנה מהסופר רק כדי לגלות שרבע ממה שהזמנתם/ן לא מופיע? שחצי מהעגבניות רקובות וששלחו לכם/ן שישית בקבוקי סודה קטנים כשהזמנתם/ן גדולים?

 

Good Morning Tomatos GIF - GoodMorningTomatos GIFs


אתם מקווים שבפעם הבאה זה ישתפר, אולי בפעם השלישית, אבל בסוף מוצאים/ות את עצמכם/ן נגררים/ות לסופר, למכולת או לירקניה כדי לבצע השלמות, עומדים/ות בתור, מסתכלים/ות על השעון, מתוסכלים/ות.

 

בדיוק כדי לפתור את הכאב הזה קמו סטארט אפים כמו חברת Fabric הישראלית שפיתחה טכנולוגיה המשלבת רובוטיקה ו-AI כדי לאפשר לרשתות המזון לספק משלוחים תוך שעה על פי דרישת הלקוחות. המרכזים הלוגיסטיים שהחברה מציעה מתבססים על רובוטים שעם קבלת ההזמנה מלקטים את המוצרים (ומוודאים שחבילת בקבוקי הסודה תהיה גדולה ולא קטנה). 

 

סטארט אפ נוסף בשם Instacart האמריקאי פותר לנו את בעיית העגבניות הרקובות עם אפליקציה חכמה שמחברת את הלקוחות לקניינים פרטיים שעושים עבורם את הקניות ומתקשרים איתם בזמן אמת בצ'אט כדי לוודא שהם רוכשים בדיוק את המצרכים שהלקוחות רצו.

 

משחר ההיסטוריה אנשים/נשים מחפשים/ות מוצרים ושירותים שחוסכים/ות להם זמן כדי להתפנות לדברים שהם/ן אוהבים/ות באמת. בעבר מי שנהנה/תה משירותים כאלו היו רק בעלי/ות הממון עם צי של משרתים, אלא שהטכנולוגיה שנכנסה לחיינו בעשורים האחרונים, הצליחה להנגיש חלק משמעותי מהשירותים חוסכי הזמן, לכולם/ן.

 

אפליקציות החניה  דוגמת פנגו וסלופרק חסכו מאיתנו את הכנסת המטבעות למדחנים והצורך לחזור תוך פרק זמן ידוע מראש כדי לחדש את החניה. 


Waze חסכה לנו את ההתעסקות עם המפות ואת הטעויות בדרך, אבל הרבה מעבר, היא מציעה לנו את המסלולים הקצרים ביותר והכי פחות עמוסים.

 

הנתיבים המהירים חוסכים לנו את ההמתנה הארוכה בפקקים ומאפשרים לנו מנוי שחוסך את העצירה לתשלום בכניסה לכבישי אגרה. 


Spotify מאפשרת לנו להאזין למוסיקה שאנחנו אוהבים/ות בלי לשמוע פרסומות.


Wolt חסכה לנו זמן בבחירת מסעדה עם האוכל שאנחנו הכי אוהבים/ות, את ההמתנה על הקו למישהו שייקח מאיתנו את ההזמנה ואת סימני השאלה מתי (ואם בכלל) יגיע המשלוח.


PassportCard מביאה לנו כרטיס נטען שבו נוכל לשלם על הוצאות רפואיות במקרה שנצטרך להפעיל את הביטוח הרפואי בחו"ל במקום לשלם בעצמנו ולבזבז זמן ואנרגיות בלרדוף אח"כ אחרי חברת הביטוח לקבל החזר.


Amazon מאפשרת לנו לעשות שופינג מבלי לצאת מהספה בסלון, מבלי לעמוד בתור לקופות, ללא הצורך להמתין שוב כדי להחזיר מוצר לא מתאים.


Gett חוסכת לנו את הטלפון לסדרני המוניות שיאתרו עבורנו מונית ולאחר מכן להמתין חצי שעה מחוץ למשרד עד שהמונית תגיע.

 


גם התעסקות עם החיים הפיננסים שלנו דורשת מאיתנו לא מעט זמן וכאב ראש: לנהל טבלאות אקסל של הכנסות והוצאות כדי להיות בשליטה על התזרים שלנו, לשלם חשבונות, לעקוב אחר החיובים בכרטיסי האשראי, לבחור ולהשוות ביטוחים, לחפש אפיקי חיסכון אטרקטיביים לטובת הגשמת החלומות שלנו (חופשה משפחתית, אוטו חדש, בית), לדאוג לעצמנו לחיסכון ראוי לגיל פרישה ולוודא שאנחנו משלמים/ות דמי ניהול הוגנים. לא לכולנו יש את הזמן הזה, לא לכולנו יש את הידע המתאים. היום, רק מעטים/ות מקבלים/ות שירותים שעוזרים להם לנהל את הכסף שלהם, לא הגיע הזמן שהשירותים הללו יהיו זמינים לכולם/ן?