היום קרה משהו די מדהים

הבנק הדיגיטלי הראשון הפך לבנק אמיתי. יצאנו לפיילוט, ופתחנו חשבונות בנק ראשונים לקבוצה סגורה של לקוחות, יש בנק חדש בישראל.

גל בר דעה גל בר דעה | 1 מרץ, 2021

לפני שלוש שנים יצאנו למסע. במשך שנתיים כתבנו תוכנית עסקית להקמת בנק חדש בישראל. אחרי כל כך הרבה שנים בהן אף אחד לא הצליח לקבל רישיון להקים בנק והיו רבים שניסו, הצלחנו, הרבה בזכות תמיכה של בנק ישראל ומשרד האוצר. האמת שזה ממש מרגש.

 

המערכת הבנקאית המסורתית לא השתנתה באופן יסודי מאות שנים. הטכנולוגיה חוללה מהפכה בכל כך הרבה תחומים, אבל על הבנקאות היא השפיעה רק על פני השטח. כן, אנחנו מקבלים עטיפות דיגיטליות, אבל את מי הן משרתות? את הגופים הפיננסים שמתייעלים ונדרשים לחסוך בעלויות וכך שולחים אותנו לנהל את החיים הפיננסים שלנו לגמרי לבד.

 

בזמן שנטפליקס הרגה את בלוקבאסטר, ספוטיפיי את חברות התקליטים, טסלה השאירה אבק לפורד ומיצובישי, בוקינג ייתרה עבור רבים את סוכני הנסיעות, ענף הבנקאות נשאר בדיוק באותו מקום. אותם מותגים גדולים וותיקים שולטים בשוק שנים ארוכות ומציעים בדיוק את אותם המוצרים.

 

אנחנו סומכים על הבנקים שישמרו על הכסף שלנו אבל אנחנו לא מאמינים שהם באמת רוצים בטובתנו. המערכת הפיננסית מרוויחה מהכאבים הכלכליים שלנו, מזה שאנחנו לא בודקים/ות, שאין לנו זמן להשוות, שאנחנו לא תמיד מבינים/ות.

 

הבנק הדיגיטלי הראשון הוא בנק עצמאי שקם בישראל לראשונה אחרי למעלה מ-40 שנה והוא הבנק הראשון שיפעל במתכונת דיגיטלית מלאה, בלי סניפים בכלל. אנחנו בנק בטוח ומפוקח באופן מלא ע״י בנק ישראל בדיוק כמו כל הבנקים ונציע את כל השירותים הבנקאיים שמציעים הבנקים המסורתיים אבל אולי זה הדבר היחיד שדומה ביננו.

 

כמו השחקנים החדשים שכולנו אוהבים, גם בנקאות חדשה חייבת להתחיל מאפס, משוחררת משטחי נדל"ן, מערכות מחשוב כבדות ואיטיות ומערך תפעול שצריך לממן ובעיקר מתפיסות מיושנות וניגוד עניינים מובנה מול הלקוחות.

 

אנחנו מבטיחים/ות, ומצפים/ות להיבחן על כך יומיום, לעשות הכל כדי שהלקוחות שלנו לא יהיו במינוס, שלעולם לא נמכור להם/ן מוצרים ושירותים שהם לא באמת צריכים. ללא משקולת העלויות, ועל בסיס בניה של מערכת יחסים מבוססת אמון, נשתמש בטכנולוגיה חדשנית כדי לתת שירות אישי מעולה שפותר בעיות, כזה שמשחרר מההתעסקות המורכבת עם כסף.

 

בנקאות שתעזור ללקוחות לפתור את הכאבים הפיננסים שלהם/ן ראויה לאמון שלהם/ן, בנקאות שמתפרנסת מהכאבים האלה לא תשרוד.


תתכוננו להיפרד מהבנק שלכם.

 
גל בר דעה.